Zvětšení prsou (Augmentace)

Podívejte se na videa zákroků

Zvětšení je u prsů nejčastější úkon plastické operace, ženy s velkými prsy pak podstupují zmenšení a velmi často i modelaci. Výsledkem jsou krásná pevná prsa.

Jsou symbolem ženství a krásy. Ženské prsy. Jejich tvar, velikost, ale i symetrie ovlivňují psychiku každé ženy. I tam, kde příroda nebyla stoprocentní, dnes už ale umí plastická chirurgie pomoci – dnes umíme poprsí zvětšit, vyrovnat asymetrii, zlepšit vzhled prsů po výrazném zhubnutí nebo po těhotenství.

Volba přístupu a výsledné jizvy, zvětšení prsou (Augmentace)

Volba přístupu a výsledné jizvy

První kroky – rozhodnutí a výběr lékaře

Podstoupit augmentaci je pro ženu velké rozhodnutí. A je logické, že se s ním pojí spousta otázek. Tou první je, zda je žena vhodná kandidátka pro operaci prsou. Žena by měla být nejen 100% rozhodnutá a zdravotně fit, ale velkou roli hrají i další faktory – věk, stav poprsí nebo to, zda žena plánuje těhotenství. Pro některé ženy je augmentace nevhodná – týká se to například velmi mladých pacientek a překážkou mohou být i některé léky.

Plastická operace prsů je velký zásah nejen do fyzického, ale i do psychického stavu ženy. Proto je důležitý i správný výběr kliniky a lékaře. Ten by měl být nejen zkušeným profesionálem s příslušnými atestacemi, ale i empatickým člověkem s estetickým cítěním. Hlavním měřítkem by neměla být cena, ale kvalita poskytované péče. A strach a případné obavy by měla nadobro rozptýlit první společná konzultace.

Příprava na operaci – výběr implantátů a vyšetření

Před samotnou operací je potřeba vybrat vhodnou velikost a tvar „nového poprsí“. Pacientky velmi často přicházejí s jasnou představou, jak velká prsa chtějí. Nicméně ne vždy jsou jejich přání reálná. Cílem augmentace by mělo být přirozeně vypadající poprsí, které odpovídá tělesné konstituci ženy.

Implantáty mohou mít kulatý nebo anatomický tvar a různou výšku profilu. Na naší klinice používáme implantáty Natrelle, které jsou k dispozici v 500 různých typech. Můžeme tak vybrat takové, s nimiž budou pacientka i lékař maximálně spokojení. Pak už následuje samotná příprava na operaci. S tou se začíná zhruba tři týdny před zákrokem, kdy by žena měla vysadit některé léky. Následuje klasické předoperační vyšetření, mamologické vyšetření a pak je na řadě samotný zákrok.

Uložení implantátu pod prsní žlázou, zvětšení prsou (Augmentace)

Uložení implantátu pod prsní žlázou
Umístění implantátu pod prsní sval, zvětšení prsou (Augmentace)

Umístění implantátu pod prsní sval

Operace – přístupy k augmentaci

Přístup k augmentaci znamená, kudy povede chirurg řez a kde tedy budou jizvy. V Česku se augmentace prsů provádí třemi způsoby:

Pokud nenastanou komplikace, odchází pacientka druhý den po zákroku domů. To ale neznamená návrat k běžnému režimu. Naopak. Pooperační péče a zodpovědný režim těsně po operaci mají velký vliv na konečnou podobu zvětšených prsů. Starat se musí i o jizvy, jejichž viditelnost minimalizuje právě zodpovědné chování a dodržování několika základních doporučení.

První týdny a měsíce po operaci – chování, rizika

Když odezní bolest a zmizí otoky, neznamená to, že je pooperační režim u konce. Žena by měla i v dalších týdnech a měsících dodržovat dlouhodobý režim po operaci. Jeho nedodržení může negativně ovlivnit výsledek celé operace. Po kompletním zhojení už ale implantáty pacientku nijak omezovat nebudou.

Protože je zvětšení prsů operace jako každá jiná, pojí se s ním rizika. Ta jsou velmi vzácná, nicméně nikoli zcela vyloučená a pacientka o nich musí být informovaná:

Vzhledem k úrovni dnešní medicíny je výskyt těchto rizik a komplikací opravdu velmi vzácný, žádný lékař ale nemůže garantovat, že k nim nedojde, a nesmí je před pacientkami zamlčet.

Chcete se dozvědět víc? Nebo se rovnou setkat s dr. Doležalem a na osobní konzultaci prodiskutovat vše, co vás ohledně augmentace prsů zajímá? Využijte některý z kontaktů, nebo se objednejte online prostřednictvím formuláře.


  • Před a po

Zvětšení prsou

 

  • Videa

Nový život díky plastice II - Jana

Nový život díky plastice II - Dagmar

Plastická operace prsou - zvětšení

Plastická operace zvětšení prsou (augmentace)


Videa tohoto zákroku >>

Diskuze

Deny (25.06.2018) -
A ještě jeden dotaz prosím mužů užívat doplněk stravy wobenzyn 5.den po segmentaci prsou? ...

Zobrazit dotaz

Deny (25.06.2018) -
Dobrý den, Mám dnes 5.po operaci zvětšení prsou. Zajímá mě jaká je rekonvalescence. Bojim ...

Zobrazit dotaz

Petra (19.06.2018) - modelace prsou
Dobrý den mohu se prosím zeptat kolik stojí modelace a popřípadě i zvětšení prsou děkuji

Zobrazit dotaz

Pavla (14.06.2018) - Cena zvětšení poprsí
Dobrý den, ráda bych si nechala u Vás zvětšit poprsí. Mohu Vás poprosit o informace o ceně ...

Zobrazit dotaz

Diskuse: Zvětšení prsou (Augmentace)

Kontaktní formulář:

 


Jméno *:
E-mail *:

Telefon:
Mobil:

Ulice:
Číslo:
Město:
PSČ:
Stát:

Vyberte operaci:

Obrázek 1:
Obrázek 2:
Obrázek 3:
Obrázek 4:
Obrázek 5:

Komentář *:

* povinné položky