novy-zivot-diky-plastice3.jpg
newlife-heading.png
nataceni_nzdp_2019-27.jpg

Nový život díky plastice je ojedinělý a svého druhu první projekt v České republice. Celý koncept vymyslel a připravil už v roce 2011 MUDr. Tomáš Doležal se svým týmem a jeho cílem je pomoci ženám s viditelným handicapem na kráse, které nemají finanční prostředky na plastickou operaci.

Několik tisíc žádostí a tisíce příběhů, 95 provedených plastických operací a více než 400 000 Kč na charitativní projekty. Tak by se dalo ve stručnosti shrnout jedenáct ročníků unikátního projektu Nový život díky plastice, který má počínaje druhým ročníkem i charitativní rozměr. Hlavním patronem projektu je paní Bára Basiková.

Aktuálně připravujeme upravenou podobu 12. ročníku projektu. O jeho podobě Vás budeme brzy informovat.

11. ročník

Zatím poslední 11. ročník charitativního projektu Nový život díky plastice proběhl v roce 2021. Připravili jsme pro Vás opět osm časosběrných dokumentů o proměnách účastnic projektu. Jednalo se o pět plastických operací prsou, dvě plastiky nosu a jedna břicha. Časosběrnými dokumenty vás opět provedou známé osobnosti v čele s hlavní patronkou projektu Bárou Basikovou. Peníze z projektu půjdou opět na podporu seniorů. Sledujte na : https://www.stream.cz/novy-zivot-diky-plastice/serie/11-rada

10. ročník

V pondělí 3. května 2021 měl premiéru na Televizi Seznam již 10. ročník charitativního projektu Nový život díky plastice. Připravili jsme pro Vás sedm časosběrných dokumentů o proměnách účastnic projektu. Jedna, z osmi vybraných žen, několik dní před natáčením bohužel odřekla účast. Již tradičně Vás provedou patroni projektu z řad zpěváků a herců. Peníze z projektu byly použity opět na podporu seniorů. Náš kanál na Televizi Seznam: https://www.televizeseznam.cz/porad/novy-zivot-diky-plastice

9. ročník

Od 8. června 2020 můžete sledovat na Televizi Seznam časosběrné dokumenty již 9 .ročníku charitativního projektu Nový život díky plastice. Vybráno bylo osm účastnic, které podstoupily tyto plastické operace: zvětšení prsou. modelace prsou, zmenšení prsou s modelací, plastika břicha, plastická operace nosu a modelace asymetrie prsou. V červnu byly odvysílány čtyři díly časosběrných dokumentů a v říjnu jsme pokračovali ve vysílání druhé půlky. Náš kanál na Televizi Seznam: https://www.televizeseznam.cz/porad/novy-zivot-diky-plastice

8. ročník - osmi ženám se splnil životní sen

Druhý týden v dubnu 2019 odstartoval na TV Seznam již 8.ročník projektu. Bára Basiková, Lucie Váchová-Křížková a Petr Kolář provedli diváky příběhy osmi žen, které měly zásadní problémy se svou vizáží. Sledovanost pořadu na Stream/Seznam TV přesáhla za osm ročníků celkově  20 000 000 zhlédnutí. MUDr. Tomáš Doležal odoperoval 8 žen, které vybral ze stovek žádostí. Dvě plastiky nosu, jedna břicha a pět operací prsou. Novým partnerem projektu se stal německý výrobce prsních implantátů Polytech. 


Prohlédněte si všechny díly v archivu televize Seznam!


https://www.televizeseznam.cz/porad/novy-zivot-diky-plastice/8-rada-1240798

Vybrané finanční prostředky putovaly k rukám představitelů Domova sv. Karla Boromejského. 


 

7. ročník - projekt podpořil seniory

15. Května 2018  začal 7.ročník projektu, jehož hlavní patronkou byla již po páté Bára Basiková. MUDr. Tomáš Doležal odoperoval 6 žen, které vybral ze stovek žádostí. Jedenkrát zmenšoval příliš velký nos, realizoval modelace poprsí, odstranění asymetrie i zmenšení. Tento ročník měl více jak 1 200 000 zhlédnutí na Stream TV.

Prohlédněte si všechny díly v archivu televize stream.cz!


https://www.televizeseznam.cz/porad/novy-zivot-diky-plastice/7-rada-4737

Vybrané finanční prostředky putovaly k rukám představitelů Domova sv. Karla Boromejského. 

6. ročník – nejčastěji se prováděly modelace prsou

Devět žen, kterým se splnil sen. Celkem tedy 9 výherců, které MUDr. Tomáš Doležal vybral jako vítěze 6. ročníku projektu. Ten na internetové televizi Stream odstartoval 10. dubna 2017 a vyvrcholil v polovině června slavnostním zakončením. 

Nejčastějšími zákroky byly modelace prsou, které podstoupily hned 4 výherkyně. Dvakrát Tomáš Doležal operoval také nosy (rhinoplastika). Jedinou abdominoplastiku, tedy plastickou operaci břicha a poprvé v projektu došlo k operaci odstátých uší (Otoplastika).

Prohlédněte si všechny díly 6. ročníku projektu Nový život díky plastice v archivu televize Stream.cz!

5. ročník - nejčastější byly rhinoplastiky a operace poprsí

Osm žen a jeden muž. Celkem tedy 9 výherců, které MUDr. Tomáš Doležal vybral jako vítěze 5. ročníku projektu. Ten na internetové televizi Stream odstartoval 4. dubna 2016 a vyvrcholil v polovině června slavnostním zakončením. 

Nejčastějšími zákroky byly operace nosu, takzvané rhinoplastiky, které podstoupily hned 4 výherkyně. Čtyřikrát Tomáš Doležal operoval také poprsí, nejčastěji šlo o modelaci v kombinaci se zvětšením či zmenšením. Jedinou abdominoplastiku, tedy plastickou operaci břicha, podstoupil jediný muž v 5. ročníku, pan Michal.

Prohlédněte si všechny díly 5. ročníku projektu Nový život díky plastice v archivu televize Stream.cz!

4. ročník - 10 plastických operací včetně operace nosu

V první polovině roku 2015 proběhl čtvrtý ročník projektu, jehož hlavní patronkou byla Bára Basiková. MUDr. Tomáš Doležal odoperoval 10 žen, které vybral ze stovek žádostí. Čtyřikrát napravoval příliš velký nebo křivý nos, stejně zastoupené byly i modelace poprsí – ať už příliš velkého nebo asymetrického.

Vybrané finanční prostředky pak putovaly na konto občanského sdružení Caballinus a k rukám představitelů Domova sv. Karla Boromejského. Zároveň byl hned po skončení čtvrtého ročníku v červnu 2015 vyhlášený ročník pátý.

Zajímají vás jednotlivé příběhy 4. ročníku? Projděte si videoarchiv 4. ročníku!

3. ročník - první muž na plastické operaci břicha

Hlavní patronkou třetího ročníku projektu, jež proběhl v roce 2014, se stala zpěvačka Bára Basiková. Z více než 1500 zájemců vybral tým doktora Doležala 11 žen a poprvé v historii projektu i jednoho muže. Pan Lukáš z Chrudimi podstoupil abdominoplastiku, tedy plastickou operaci břicha. Nejčastěji prováděnou operací byla rhinoplastika, operace nosu, třikrát Tomáš Doležal také zmenšoval poprsí. 

Vybrané finanční prostředky putovaly na podporu Domu Sue Ryder, jež se stará o seniory, a k občanskému sdružení Caballinus – hiporehabilitačnímu zařízení pro děti.

Podívejte se na videa 3. ročníku v archivu Stream.cz.

2. ročník - poprvé s patrony

Do druhého ročníku, který proběhl v roce 2012, se přihlásilo zhruba 800 žen. Z nich Tomáš Doležal vybral dvanáct s nejzajímavějšími příběhy. Plastickou operaci nakonec podstoupilo 11 z nich. Nejčastěji upravovanou částí jejich těl bylo poprsí.

Zajímají vás příběhy účastníků? Kompletní videotéka 2. řady je k dispozici online!

V projektu se poprvé objevují patroni a Nový život díky plastice také získává charitativní rozměr. Symbolické částky od operovaných žen a příspěvky od sponzorů nakonec dají vzniknout částce 115 tisíc korun, které MUDr. Tomáš Doležal věnuje Onkologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na nákup infuzních pump, jež pomohou onkologickým pacientům.

1. ročník - unikátní projekt odstartoval v roce 2011

Pořad Nový život díky plastice se v nabídce internetové televize Stream objevil poprvé v říjnu 2011.

První plastickou operaci podstoupila slečna Veronika ze Zlína, konkrétně šlo o plastickou operaci nosu. Na obrazovce se nicméně jako první objevil příběh Jany, která podstoupila modelaci poprsí s odstraněním asymetrie. Právě modelace poprsí byla nejčastěji prováděnou plastickou operací v prvním ročníku pořadu.

Příběhy účastnic
 

Tým MUDr. Tomáše Doležala pročetl stovky a stovky příběhů žen (a několika mužů) z celé České republiky. A některé z nich byly zajímavé i formou svého zpracování:

„Každé ráno do podprsenky dvě obludy soukám, pak s odporem na ten obraz do zrcadla koukám. Avšak ještě donedávna tomu tak nebylo, ale po dvou dětech, holt se toto zrodilo.

Sehnat plavky nebo prádlo, to je noční můra, tady prý pomůže odtučňovací kůra. Ale já chci menší prsa! Už z nich mám hrb a bolí mě záda, já prostě svá prsa nemám ráda.

Pan doktor Doležal, prý zlaté ruce má, tak věřím, že by si poradil i s mýma obrama. Tímto o šanci splnění snu prosím, pomožte mi s tíhou, co na těle svém nosím.“

„Můj milý velký nosánku,
po téměř 19 společně strávených letech jsem se rozhodla, že je na čase něco změnit. Když jsme si spolu začali, byl jsi malý milý knoflíček, který měl každý rád. Postupem času se všechno změnilo. Krize nastala, když jsme spolu byli asi 15 let. A od té doby se to s námi táhne.

Nechci dávat za vinu všechno Tobě - oba jsme se změnili. Jenže já mám pocit, že v našem vztahu trpím jenom já, že jsi mi přerostl přes hlavu. Doslova. Každý, s kým se seznámíme, vidí nejdřív Tebe. Já jsem v pozadí. Ač se snažím být výrazná, tak na každé naší společné fotce jsi nejdřív vidět Ty, pak dlouho dlouho nic a potom já. Slíbili jsme si, že spolu budeme až do konce života, takže se něco změnit musí. Jsi mou součástí a já Tě chci mít zase ráda. Jen už nechci být „ta v pozadí“. Chci mít zase zpátky svůj malý milý knoflíček, který jsem milovala a se kterým jsem byla spokojená a šťastná."

Přečtěte si i další příběhy žen, které se rozhodly skončit se svým trápením, a přihlásily se do projektu Nový živod díky plastice. Vybíráme pro vás tři, jež jsou nejlépe hodnocené:

Kam dál:

Napište nám

Osobní údaje

Pole je povinné
Pole je povinné

Adresa

Vyberte operaci

Vložte své fotografie

Pole je povinné