novy-zivio-diky-plastice.jpg

Nos jako třešnička na dortu

Autor: Šárka

Do školy jsem chodila se strachem, že mi zase začnou ubližovat. Teď už chodím ven, ale slovních útoků jsem se nezbavila.

Již když jsem byla malá, spadla jsem z kočárku a narazila si nos. Někdy ve 12ti letech mi vrazil létající talíř znovu do nosu. A teď mám velký, křivý nos zahnutý doprava s hrbolem. Kvůli zakřivení doprava mám levý průchod zúžený. To poznám hlavně, když mám rýmu, kdy do levé nosní dírky nedám nosní sprej. Nevleze se tam. Jsem z toho zoufalá. Nikdy jsem nikam nechodila.

Spolužáci ze školy měli nehezké přezdívky a nikdy mě nevzali do party. Do školy jsem chodila se strachem, že mi zase začnou ubližovat. Teď už chodím ven, ale slovních útoků jsem se nezbavila. Jedno dítě se skoro rozbrečelo a ukázalo na mě, že vidí ježibabu. Jindy se mě pár dětí ptalo, proč mám takový velký a křivý nos. Jeden známý mi oznámil, že určitě nejsem po matce, jelikož ona nemá takový ošklivý nos. Když mě náhodou někdo vyfotí zboku, chytím záchvat zlosti a uteču. Bojím se na někoho usmát. Stydím se za sebe a bojím se, že by se mi vysmál.

Mít hezký nos byl vždycky můj sen. Bohužel peníze na to nejsou. Rodiče mi oznámili, že plastická operace není pro obyčejné lidi, co vycházejí tak tak z výplaty do výplaty. Mé jediné kapesné je, co si našetřím z narozenin. Pro mě, jakožto studentku, je nemožné si zaplatit plastickou operaci vlastními penězi a než vystuduji a vydělám si, tak mládí bude daleko a já už si svého hezkého nosu nebudu moci ani užít. Nos na tváři je něco jako třešnička na dortu. Zdobí tvář. K čemukoliv jinému se dá dopomoci správným oblečením, sportem. Ale ošklivý nos se bez pomoci plastických chirurgů neopraví. Myslím, že 20 let je ten nejlepší věk s tím konečně něco udělat. A toto je pro mě jedinečná možnost hlavně z finančních důvodů, jak si splnit sen a dočkat se něčeho pro mě dosud nemožného.

S novým nosem bych získala radost ze života, měla bych se ráda a nestyděla bych se mluvit s cizími lidmi. Nebyla bych omezena strachem mluvit s lidmi. Konečně bych si víc začala věřit a to by se vyplatilo i v životě profesním. Přestala bych chodit s hlavou sklopenou. Byl by ze mě nejštastnější člověk na světě. Vím, že krásou si štěstí nezískám, ale bude lehčí si k němu dojít.

Bojím se narkózy i pobytu na klinice, jelikož by to byla má premiéra. Můj největší strach však vždy byl, že na plastickou operaci nebudu mít peníze, což díky Vám mizí. A věřím, že s týmem nejlepších specialistů proběhne vše v nejlepším pořádku a splní se mi můj jediný materiální sen.