novy-zivio-diky-plastice.jpg

Už v dětství jsem si slíbila, že to jednou musím udělat.

Autor: Lenka

Vážený pane doktore,

Je mi 38 let, jsem matka dvou dětí a toho času na mateřské dovolené. Přesto, že by se mohlo zdát, že mám vše co by člověka mohlo činit šťastným, můj dlouholetý komplex zapříčiňující nízké sebevědomí mi brání vnímat sebe sama jako šťastného a svobodného člověka.

Můj velký komplex se týká z mého pohledu širokého nosu. Tento fakt vnímám odhaduji tak od osmi let. Vzpomínám si na některá řešení, která jsem v dětství vymýšlela.

Nejprve jsem začalaspát s kolíčkem na nose, ale to se moc neosvědčilo, jelikož to způsobovalo nehezké otlaky a neklidný spánek. Další mnou vítané bylo období rýmy a to proto, že se mi nosní dírky stisknutím slepovaly a na pár sekund jsem měla příležitost se pozorovat s výrazně užším nosem. Tento objev mi vnuknul další nápad a nosní dírky nějakým způsobem slepovat, ale ani to se neosvědčilo. A tak se různé zlepšováky střídaly a vznikla tak mnou vymyšlená nosní gymnastika, z které nakonec zůstal těžko odnaučitelný zlozvyk. Tímto mé tzv. zlepšováky skončily a začalajsem to řešit s mamkou. Přes veškerá její snažení mi můj komplex vyvrátit, zvažovala i řešení plastické operace. To však můj otec razantně zavrhl a můj sen se zhroutil. Zmínila jsem, že mé zlepšováky skončily, ale

další mne napadl asi před osmi lety, chtěla jsem od svého nosu odpoutat pozornost a dala jsem si do obočí a pod rty pearcing. Někde jsem totiž četla, že tímto způsobem se dá od nehezkých partií odpoutat pozornost. No, asi se nic nevyřešilo a komplex si užívám dále.

Pak přišlo na řadu těhotenství a já v obou případech si hrozně přála krom zdraví dítěte, aby měly mé děti hezký nos a můj první pohled na dcery směřoval do středu obličeje. Dobře to dopadlo a jsem ráda, že se nebudou muset tímto problémem zabývat.

Už v dětství jsem si slíbila, že to jednou musím udělat. Teď jsem si dodala odvahu a zkouším to tímto způsobem. Přesto, že jsem rozhodnutá, že to chci, potřebuji být postavena před hotovou věc, abych si splnila svůj sen. Toto je pro mne velká šance, jak to dokázat.

Kladu si tedy teď na závěr otázku, jaký je můj důvod podstoupit plastickou operaci nosu , už se mi tenhle komplex nechce řešit dalších x let a chci se konečně do zrcadla dívat normálně bez různých grimas.

Omlouvám se za možná zmatečně působící projev, ale kdykoliv otevřu toto téma, jsem tak trochu rozhozená.

Děkuji

Lenka

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely veřejné soutěže