novy-zivio-diky-plastice.jpg

Nová prsa

Přiměřená velikost a přirozeně vypadající

Výběr té správné a vhodné velikosti „nového“ poprsí je jedno z nejtěžších rozhodnutí, které musí pacientka společně s lékařem, udělat. Ne vždy má pacientka reálná přání a očekávání, a ta se pak střetávají s cílem lékaře, totiž zvětšit prsa tak, aby vypadala přirozeně.

Nová prsa si vyzkoušíte „nanečisto“

Pacientky do ordinace velmi často přicházejí už rozhodnuté, s jasnou představou o tom, jak by jejich nová prsa měla být velká. Výběr jejich velikosti je ale potřeba zkonzultovat s lékařem, protože ta je závislá na mnoha různých faktorech. Od šířky hrudníku až k tloušťce svalové a tukové tkáně.

Diskuze ohledně nové velikosti a tvaru prsou probíhá s lékařem během první (případně další) konzultace. Pacientka si nová prsa „vyzkouší“ přímo na svém těle. A to díky speciální podprsence, do které lékař vkládá různé velikosti externích sizerů.

Méně je někdy více: přirozené zvětšení

Ano, cílem augmentace je zvětšení velikosti poprsí. Nicméně vždy by mělo jít o zvětšení přirozené a odpovídající tělesné konstituci pacientky. Voperování příliš velkých implantátů pak může mít za následek umělý vzhled poprsí, kdy jsou implantáty nejen snadno nahmatatelné, ale bohužel i viditelné. Tento stav by ale kvalitní a zodpovědný chirurg nikdy neměl připustit.

Kromě velikosti implantátů je potřeba zvolit i jejich tvar. Platí, že kulaté implantáty dodávají plnost horní polovině prsu, anatomické implantáty, které mají tvar kapky, potom kopírují křivky ženského těla a tvar nových prsů je díky nim velmi přirozený.

Spokojenost s výsledkem bývá vysoká

Pokud je chirurg zkušený a zručný a s pacientkou před zákrokem otevřeně hovoří a probere s ní její představy a následně reálné možnosti operace, pak bývá spokojenost s augmentací opravdu velmi vysoká. Ostatně, americké výzkumy hovoří o tom, že zhruba 97 % žen je s výsledkem operace velmi spokojeno.