novy-zivio-diky-plastice.jpg

První konzultace

Zjistit co nejvíc

První konzultace by měla být určitým prubířským kamenem. Tato první schůzka s lékařem by měla nejen vnést do všeho světlo, ale rozptýlit i stres a obavy a utvrdit pacientku v tom, že je opravdu pevně rozhodnutá zvětšení prsou podstoupit. Během první konzultace má lékař spoustu otázek, stejně tak je ale zcela přirozené, že se ptá i pacientka.

Lékaře bude zajímat i rodinná anamnéza

První konzultace by měla přinést vyčerpávající informace – a to oběma stranám. Pacientka musí počítat s tím, že se lékař bude ptát – na rodinnou anamnézu, na důvody, proč se rozhodla podstoupit zvětšení prsů, na to, zda v blízké nebo vzdálenější budoucnosti plánuje potomka. Zajímat ho bude i zdravotní stav. Choroby, které prodělala, operace, které podstoupila, alergie.

Lékař také vyšetří prsa a zhodnotí jejich stav. I na základě toho pak rozhodne, zda je žena vhodná kandidátka pro augmentaci a jaký operační postup bude v jejím případě nejvhodnější. Společně s pacientkou pak zhodnotí a prodiskutuje její očekávání. A pacientka si také „vyzkouší“ novou velikost prsou. Společně s lékařem pak zvolí nejen velikost, ale i tvar implantátů.

Lékař vysvětlí průběh i nastíní rizika

Protože je augmentace operací, která probíhá v narkóze, vysvětlí lékař ženě nejen průběh operace, ale popíše jí i možná rizika, která se se zákrokem pojí, nastíní jí režim těsně po operaci, ale i v horizontu několika týdnů po zákroku. Včetně všech omezení, která se se zákrokem a s následnou rekonvalescencí pojí.

Pokud má pacientka nějaké pochybnosti, je právě první konzultace vhodnou chvílí, kdy by se s nimi měla svěřit. Případně se vyptat na vše, co jí není jasné. A na místě rozhodně nejsou žádné rozpaky, dobrý chirurg zodpoví všechny dotazy, před pacientkou nic nezamlčí a realisticky nastíní, jaké výsledky lze od operace očekávat.