novy-zivio-diky-plastice.jpg

Pro koho ne

Kdo je nevhodnou kandidátkou pro augmentaci

Augmentace prsů není universálním řešením na všechny problémy, které pacientka může se vzhledem svých prsou mít, a zároveň ji nemůže podstoupit každá žena, která se pro ni rozhodne. Augmentace by měla být svobodným rozhodnutím jak pacientky, tak ale i plastického chirurga, který bude pacientku operovat. A ten ne vždy augmentaci doporučí a schválí

Jaké ženy jsou nevhodnými kandidátkami?

Předně – augmentace by měla být svobodným rozhodnutím pacientky, která by pro ni měla být sama osobně stoprocentně rozhodnutá. Rozhodně by neměla zvětšení prsů podstupovat jen proto, že jde o přání partnera, nebo někoho z blízkých. Žena, která si není stoprocentně jistá svým rozhodnutím, není vhodnou kandidátkou.

Těhotenství ideálně nejdříve rok po zákroku

Augmentace je také nevhodná pro ženy, které se právě aktivně pokoušejí otěhotnět. S těhotenstvím by se měla v ideálním případě počkat minimálně rok po zákroku, kdy už jsou prsa po augmentaci ve stabilním stavu. Během těhotenství totiž tělo prochází mnoha změnami a ty by se mohly na vzhledu operovaného poprsí negativně projevit.

Vhodný věk

Zákrok by také neměly podstupovat dívky, které jsou mladší 18 let. Obvykle totiž nejsou vyzrálé jednak po psychické stránce a obvykle také ještě není ukončený jejich tělesný vývoj.

Překážkou jsou i některé léky

Augmentace by také měla být zapovězená ženám s aktivním psychiatrickým onemocněním a pak ženám, kterým byly diagnostikovány některé z poruch imunity, autoimunitní onemocnění, a ženám, které trpí některou z nemocí, jež je spojená s užíváním kortikoidů nebo imunosupresiv.

Plastický chirurg pak také pravděpodobně odmítne operovat ženu, která nebude souhlasit s některou z možných komplikací, případně nebude souhlasit s navrženým řešením a naopak bude například požadovat větší implantáty než ty, které jako vhodné zvolí lékař. Lékař by měl totiž vždy postupovat tak, aby byl konečný výsledek co nejlepší a nejpřirozenější.

Vždy mějte na paměti, že lékař je člověk, kterému jde nejen o váš vzhled, ale v prvé řadě o vaše zdraví. A dobrý plastický chirurg nikdy neprovede augmentaci u ženy, u které si nebude stoprocentně jistý tím, že je pro tento zákrok vhodnou kandidátkou.