novy-zivio-diky-plastice.jpg

Vhodná kandidátka

Co musí splňovat

Žena, která by ráda podstoupila zvětšení prsou, by v první řadě měla být stoprocentně zdravotně fit a také maximálně přesvědčená o správnosti svého rozhodnutí. To ale nejsou jediné dvě podmínky, které musí vhodná kandidátka pro augmentaci splňovat. Svou roli samozřejmě hraje i věk, aktuální vzhled poprsí a také to, zda žena plánuje v blízké době děti.

Věk je důležitý, ale…

Je třeba říci, že věková hranice je v případě augmentace velmi variabilní. Augmentaci může postoupit i velmi mladá žena. Důležité v tomto případě je, zda je žena zralá, zda už byl ukončen vývoj mléčné žlázy a zda žena neplánuje v blízké budoucnosti otěhotnět. Při splnění všech těchto podmínek pak můžeme za spodní věkovou hranici označit věk zhruba osmnácti let.

Ideální kandidátkou je potom žena, které je okolo třiceti let, má děti a tudíž už neplánuje znovu otěhotnět. Samozřejmě se ale objevují i pacientky starší, které se pro zvětšení svého poprsí rozhodnou ve zralém věku.

Těhotenství ano, ale po delší době

Co se těhotenství týká, platí, že změny, které ženské tělo v tomto období prodělává, mohou podobu dříve zvětšeného poprsí ovlivnit. Ideální samozřejmě je, pokud se žena pro augmentaci rozhodne v okamžiku, kdy už žádné další těhotenství neplánuje. U mladších žen, které v budoucnu těhotenství plánují, pak chirurg doporučuje s mateřstvím počkat minimálně rok po zákroku, kdy už jsou prsa po operaci ve stabilním stavu.

Překážkou jsou i choroby prsní žlázy

Žena s povislými prsy je vhodnou kandidátkou jen do určitého stupně povolení. Pokud jsou prsy povislé příliš, pak je potřeba přistoupit nejen ke zvětšení, ale zároveň i k jejich modelaci. V opačném případě by pak výsledek nemusel odpovídat představám pacientky. Zkušený plastický chirurg samozřejmě tuto variantu s pacientkou na konzultacích řeší. Vhodná kandidátka na augmentaci také nesmí mít diagnostikovanou žádnou chorobu prsní žlázy, ani autoimunitní onemocnění a augmentace se také někdy nedoporučuje ženám, u kterých je výrazně zvýšené riziko rakoviny prsu.

Poslední názory

(Celkem 0)
Zobrazit vše