operace-prsa.jpg

Zvětšení prsou

(augmentace)

Zvětšení je u prsů nejčastější úkon plastické operace, ženy s velkými prsy pak podstupují zmenšení a velmi často i modelaci. Výsledkem těchto plastických operací jsou krásná pevná prsa. Jsou symbolem ženství a krásy. Ženské prsy. Jejich tvar, velikost, ale i symetrie ovlivňují psychiku každé ženy. I tam, kde příroda nebyla stoprocentní ve výsledku, dnes už umí plastická chirurgie pomoci – umíme poprsí zvětšit, vyrovnat asymetrii, zlepšit vzhled prsů po výrazném zhubnutí nebo po těhotenství.

První kroky – rozhodnutí a výběr lékaře

zvetseni-2.jpg Volba přístupu a výsledné jizvy

Podstoupit augmentaci je pro ženu velké a zásadní rozhodnutí. A je logické, že se s ním pojí spousta otázek. Tou první je, zda je žena vhodná kandidátka pro operaci prsou. Žena by měla být nejen 100% rozhodnutá a zdravotně fit, ale velkou roli hrají i další faktory – věk, stav poprsí nebo to, zda žena plánuje těhotenství. Pro některé ženy je augmentace nevhodná – týká se to například velmi mladých pacientek a překážkou mohou být i některé užívané léky.

Plastická operace prsů je velký zásah nejen do fyzického, ale i do psychického stavu ženy. Proto je důležitý i správný výběr kliniky a lékaře. Ten by měl být nejen zkušeným profesionálem s příslušnými atestacemi, ale i empatickým člověkem s estetickým cítěním. Hlavním měřítkem by neměla být cena, ale kvalita poskytované péče. Strach a případné obavy by měla nadobro rozptýlit první společná konzultace.

Příprava na operaci – výběr implantátů a vyšetření

Před samotnou operací je potřeba vybrat vhodnou velikost a tvar „nového poprsí“. Pacientky velmi často přicházejí s jasnou představou, jak velká prsa chtějí. Nicméně ne vždy jsou jejich přání reálná. Cílem augmentace by mělo být přirozeně vypadající poprsí, které odpovídá tělesné konstituci ženy.

Implantáty mohou mít kulatý nebo anatomický tvar a různou výšku profilu. Můžeme tak vybrat takové, s nimiž budou pacientka i lékař maximálně spokojení. Pak už následuje samotná příprava na operaci. S tou se začíná zhruba tři týdny před zákrokem, kdy by žena měla vysadit některé léky. Následuje klasické předoperační vyšetření, mamologické vyšetření a pak je na řadě samotný zákrok.

Operace – přístupy k augmentaci

zvetseni-1.jpg Umístění implantátu pod prsní sval /
Uložení implantátu pod prsní žlázou

Přístup k augmentaci znamená, kudy povede chirurg řez a kde tedy budou jizvy. V Česku se augmentace prsů provádí třemi způsoby:

Pokud nenastanou komplikace, odchází pacientka druhý den po zákroku domů. To ale neznamená návrat k běžnému režimu. Naopak. Pooperační péče a zodpovědný režim těsně po operaci mají velký vliv na výslednou podobu zvětšených prsů. Starat se musí i o jizvy, jejichž viditelnost minimalizuje právě zodpovědné chování a dodržování několika základních doporučení od plastického chirurga.

První týdny a měsíce po operaci – chování, rizika

Když odezní bolest a zmizí otoky, neznamená to, že je pooperační režim u konce. Žena by měla i v dalších týdnech a měsících dodržovat dlouhodobý režim po operaci. Jeho nedodržení může negativně ovlivnit výsledek celé operace. Po kompletním zhojení už implantáty pacientku nijak omezovat nebudou.

Protože je zvětšení prsů operace jako každá jiná, pojí se s ním rizika. Ta jsou velmi vzácná, nicméně nikoli zcela vyloučená a pacientka o nich musí být informovaná:

Vzhledem k úrovni dnešní medicíny je výskyt těchto rizik a komplikací opravdu velmi vzácný. Žádný lékař však nemůže garantovat, že k nim nedojde, a nesmí je před pacientkami zamlčet.

Chcete se dozvědět víc o zvětšení prsou? Nebo se rovnou setkat s dr. Tomášem Doležalem a na osobní konzultaci prodiskutovat vše, co vás ohledně augmentace prsů zajímá? Využijte některý z kontaktů, nebo se objednejte online prostřednictvím formuláře.

Proč právě
Dr. Tomáš Doležal?

osobni_pristup.svg

Osobní přístup
 

 

veškeré operace provádí MUDr. Tomáš Doležal

od vstupní konzultace přes operaci až po poslední kontrolu

pan doktor s Vámi vybere to nejlepší řešení vašeho požadavku

po celou dobu má klient telefonní číslo pana doktora a může ho kontaktovat

profesionalita__a_dlouholeta_praxe.svg

Profesionalita a dlouholetá praxe

 

více jak 25 let praxe

stáže v zahraničí

člen mezinárodních organizací plastických chirurgů

pan doktor realizoval více jak 8500 plastických operací

utulne_prostredi_male_soukrome_kliniky.svg

Útulné prostředí malé soukromé kliniky

 

nadstandardní jednolůžkové pokoje, domácí prostředí

ctíme vaše soukromí

tým milých a ochotných sestřiček

profesionální tým na sále

zázemí kliniky (moderní technické vybavení, specialisté souvisejících lékařských oborů – anesteziologie, interní lékařství, psychologie)

komplexnost_sluzeb.svg

 Komplexnost služeb
   

 

kompletní předoperační vyšetření

vyšetření prsů

zdravotní prádlo

Naše služby

img-face-mobile.png
img-tits-mobile.png
img-body-mobile.png